29 Nisan 2009 Çarşamba

Kampüsümüz

Alışma devremi geçirdiğimden dolayı uzunca bir ara verdim galiba. Okula, şehire alıştım da yemeklerine alışamadım buranın. Daha doğrusu yemek yok, yemek kültürü yok. Yurtta Meksika yemeği yapıyorlar, çünkü çalışanların çoğu Meksikalı. Damak tadımız uymadığından değil de işte yağından, kokusundan etkileniyorum galiba:) Genelde meyve, salata ve tavuk yiyebiliyorum şimdilik. Belki alışırım ama daha erken. Bir de herşey çok şekerli: yoğurt, kola, kornflakes. Tam bir yoğurt manyağı olduğum düşünülürse acı veren bi durum. Bu yüzden birkaç denemeden sonra normal yoğurt bulabildik. Normal yoğurt diyorum çünkü aromalı yoğurtlar da var burda:)

Dersler başladı, kampüsü bir güzel öğrendik, heryere elimizde haritayla gidiyoruz. Hem kampüs için hem de Austin için olan haritalar gayet kullanışlı.

Geçen gün okulda heykel açılışı olduğundan dolayı Saat Kulesini o gün turuncu renkle ışıklandırdılar. Okul özel günlerde özel ışıklandırmalar yapıyor ama sadece Saat Kulesi için.
Her ışıklandırmanın da bir anlamı varmış. Üstü turuncu altı normal ışık olduğu da oluyormuş veya tamamen siyaha büründüğü de..
1 yorum:

Akin 6 Haziran 2009 01:43  

Selam ben Akın abin. dün annenlerle beraber bizdeydik. bu sayfayı o söyledi. hemen hemen hergün görüşüyormuşsunuz. US'daysan kesin araba alman şart veyakiralayacaksın. kiraları TR'ye göre ucuz ancak uzun vadede çok pahalıya gelir. herşey yerli yerine otursun o zaman araba alırsın. benden tavsiye uçak indirimlerini yakalarsan New York'a ve Los Angeles'a gitmeden buralara dönme. Onun haricinde zaten buralrı özleyeceksin. İlk başlarda TR'de olmadığından hoşuna giden ülke düzeni zamanla bayacak seni... düşünsene dolmuş yok. abla çök polis var yok... pazar yok... klimalar tüm ülkede sonuna kadar açık... yaz kış buz gibi... birde alayı obezdir.. şimdilik bu kadar.
Kendine iyi bak.
Akın Aksoy

 
designed by GeCe